DENGİZEKLER AİLE TARİHİ

Üyelik Girişi
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret67477
Saat

SOY AĞAÇLARI

Aile büyüdükçe Soy ağacının dalları tek bir sahifeye sığmaz oluyor.

Bu nedenle soyağaçlarını (Şecereleri) Hasan efendinin oğulları için ayrı ayrı yayınlıyoruz. Hasan efendinin küçük oğlu olan Şerafettin efendi henüz evlenmeden vefat etmiş olduğu, ve Nurettin efendi ise gençlik günlerinde Gümüşhaneye yerleşerek aileden kopmuş olduğu için onlara ait soyağacı bulunmamaktadır. 

Aile efradı sayımız tahminen 200 ila 300 arasında olmalı. Bu kadar bereketli bir sülalenin tüm bireylerini tanıımamız imkansız. Bu nedenle isimlerini bilmediğimiz gelin, damat ve yeni nesil çocuklarımızın yerlerine ?? işareti koyuldu. Bu isimlerin tamamlanması için sizlerin desteğini bekliyoruz.

Hasan Efendinin şeceresine aşağıdaki 4 aile bağlantılardan doğru göz atabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan şecere programı kolay bir program olup, tüm aileyi görmek için en üstteki butonu 5 seviyesine kadar sağa kaydırmalısınız. Ancak bu durumda yazılar çok küçüleceği için okunmaz olacaktır. Gerçi aşağı yukarı butonu ile yazılar büyütülebilir ama bu durumda ailenin tümü ekran dışına taşar.

Şecereyi takip etmenin en kolay yolu üstteki butonu en sola (2 seviyesine) getirmek ve ana gruplarını görmek. Alt gruplar ise ilgili kutuya çift tıklanıktan sonra soldaki sütunda görünen yaprak işaretinin yanında ki "bu kişinin dalını görüntüle" yazısına tıklanarak incelenebilir.

Girilmiş ana grubu değiştirmek, mesela Haver Dengizek grubundan Gencağa Dengizek grubuna geçmek için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan seçme listesi kullanılabilir.

Bu anlatım biraz karışık oldu galiba, ancak sizler biraz uğraşınca çok kolay ve kullanışlı bir program olduğunu farkedeceksiniz.

Diğer önemli bir husus yabancıların soyağacımızı  inceleme imkanını ortadan kaldırmak için soyağacı sitesine (MyHeritage) ilk girişte üye olmak gerekiyor. Böylece  sadece sizler gizli isim ve resimlere kolayca ulaşabilirsiniz.

ŞECERE ANA GRUPLARI

1. Fahri efendinin soyağacı 

2. Haver Efendinin soyağacı (

3.Gencağa efendinin soyağacı

4. Celal efendinin soyağacı